Confusion Project


Confusion Project-od lewej Adam Golicki, Michał Ciesielski, Piotr Gierszewski.Autor-Agnieszka Mróz-Cybulska

 

         Confusion Project to trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku. Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie.
Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum’n’bass), oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.
Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&Jazz Festival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.W 2014 r. ukazała się ich pierwsza płyta „How to Steal a Piano” (BCD CDN 34). W grudniu 2015r.ukazał się ich drugi album ”The Future Starts Now” BCD CDN  37)

Patronat nad albumem objęli: Polskie Radio PR2, Radio Gdańsk, Radio Koszalin,RDC, Jazz Forum, Jazzpress.

Dochód ze sprzedaży płyt zostanie przekazany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej

               (…) Dlatego ich krążek poleciłbym wszystkim, którzy chcą do jazzu przekonać wszystkich tych, którzy słuchając Możdżera, Pawlika czy Jagodzińskiego – „po prostu tego nie czują”. „How To Steal A Piano?” jest na tyle pojemne, że może pokonać nie jeden lęk przez improwizacjami.     Mieczysław Burski, Polskie Radio

(…)  Świetny debiut!                Robert Ratajczak,RadioJazz.fm