24 Festiwal Big Bandów w Nowym Tomyślu


Vinoteka koncert

W dniach 6-7 czerwca br. w Nowym Tomyślu odbył się 24 Festiwal Big Bandów. W trym roku wystąpił  Big Band Koledżu im.Rachmaninowa z Kaliningradu.

College Big Band został założony w 1985 roku i jest wizytówką Koledżu Muzycznego im. Rachmaninowa w Kaliningradzie. Początkowo funkcjonował pod nazwą  Orkiestra Estradowa Kaliningradzkiego Koledżu Muzycznego.

Big Band z powodzeniem występuje na różnych scenach nie tylko w Kaliningradzie, ale także w całym Okręgu Kaliningradzkim prezentując muzykę jazzową. W 2018 roku  Orkiestra zagrała na otwarcie XIII Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Kaliningrad Citi Jazz”.

Ideą orkiestry jest popularyzacja i promocja jazzu, jako formy sztuki, rozwój pop-jazzowej sztuki, podniesienie poziomu nauczania muzyki pop-jazzowej, jak również  podnoszenie poziomu występów. Jednak najważniejszym dla muzyków jest wprowadzenie studentów i nastolatków do muzyki jazzowej.

Współpraca z profesjonalnymi jazzmanami, w tym  w formacie kursów mistrzowskich, bezpośrednia komunikacja i wspólne muzykowanie studentów, wykładowców i zagranicznych muzyków jazzowych przyczynia się do coraz większych możliwości Big Bandu w realizacji postawionych celów.Aktualnie big band  prowadzi  wykładowca Dmitri Koszelew.

qrf