Nowy projekt gdańskiego tria jazzowego Confusion Project z saksofonistą z Nowosybirska.


W czerwcu ub. roku zespół  Confusion Project uczestniczył w I Międzynarodowym Konkursie jazzowym” Big Sky 2016” w Moskwie i tam muzycy zapoznali się z saksofonistą, który zajął I miejsce w kategorii” Solista – instrumentalista” Był to Andriey Konstantinov. Wtedy też zrodziła się idea opracowania wspólnego projektu.

Ej1kf_ZAB9kAndrey Konstantinov – saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, związany z muzyką akademicką. Zwycięzca  wszechrosyjskich  (Delphic Games 2008) i międzynarodowych konkursów muzycznych ( „Nadzieja 2014″ w Krasnojarsku, „Siberian  Assembly” 2014 w Nowosybirsku).

Brał także udział w wielu festiwalach jazzowych ( „Jazz nad jeziorem Bajkał”w Irkucku ; „Jazz w starej twierdzy” w Nowokuzniecku, festiwal jazzowy w mieście Ułan-Ude, itp .)
W 2013 roku założył  kwartet JAZZ TALES grający muzykę fusion, który na początku 2014 roku został laureatem Grand Prix 1  Międzynarodowego Festiwalu „Na skrzydłach jazzu”.W tym samym roku kwartet przekształcił się w trio organowe, w związku z odejściem basisty.

Repertuar zespołu obejmował w jednej trzeciej oryginalne kompozycje A. Konstantinova, a w dwóch trzecich standardy jazzowe i utwory współczesnych saksofonistów muzycznych, głównie J. Redmana, M.Breckera, C.Pottera, B. Mintzera i innych.
W 2015 roku trio nagrało pierwszy i niestety tylko jedyny utwór „Fragmenty Myśli” , ponieważ w związku z odejściem klawiszowca i perkusisty w tym samym roku, zespół Jazz Tales przestał istnieć, powiadamiając  o tym fakcie w trakcie niesamowitego koncertu finałowego.
W 2015 roku Andrey Konstantinov stworzył  tradycyjny jazzowy kwartet składający się z najlepszych muzyków jazzowych z miasta Nowosybirsk (Suworow, Averchinkov, Nikitin) specjalizujący się w bardziej tradycyjnym jazzie. Eksperymentując w tym czasie, Andrey dał koncert z niezwykłym składem  (sax, klawisze, cajon).

Wziął także udział w ciekawym projekcie utalentowanego muzyka Wasilija Błochina, który umiejętnie zaaranżował 16-taktową muzykę z gry „Dendy„. Nawiasem mówiąc, jedna z wersji z Andreyem Konstantinovem zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie muzyki do gier w Stanach Zjednoczonych.