Jazz Trio – eng


Wojciech Puszek (fortepian) – muzyk średniego pokolenia, pianista, kompozytor, aranżer. Karierę rozpoczął na festiwalu Jazz Juniors w latach 1978-81, gdzie zdobył drugą nagrodę dla zespołu Seven Up, oraz wyróżnienie instrumentalne. Do 1982 współpracował z grupą Tie Break. Następnie przez cztery lata był członkiem kwartetu Janusza Muniaka (wspólnie z K. Zawadzkim i A. Cudzichem). Podczas tej współpracy brał udział w nagraniu dwóch płyt dla Poljazzu – “Placebo” (1982) oraz koncertowej “Janusz Muniak Quartet” (1986, podczas XXXI Zaduszek Jazzowych w Krakowie z udziałem Georg’a Buckner’a na perkusji i Zbigniewa Wegehaupta na kontrabasie. Wokresie czteroletniej współpracy kwartet wiele koncertował w kraju i zagranicą, m. in. na Festivalu Umbria Jazz’84, Jazz Jambore oraz wszystkich liczących się w kraju imprezach. Z kwartetem współpracowali m. in. Freddie Hubbard i Joe Newman. Równocześnie Wojtek Puszek współpracował z zespołem In Tradicion oraz Grażyną Auguścik. Po kilku latach nieobecności wrócił na sceną jazzową tworząc formację Jazz Trio.

Romuald Twarożek (kontrabas) – absolwent Wydziału Jazzu Akademi Muzycznej w Katowicach. Członek kwintetu Jerzego Małka nagrodzonego I nagrodą na Jazz Juniors’97. Brał udział w nagraniu płyty “By Five”.

Arek Skolik (perkusja, kompozytor i aranżer) – na swoim koncie ma wydane cztery płyty nagrane z zespołem “Grall” – Free Jazz, dwie płyty ze Stanisław Soyką, płytę “Jupiter” – Gwiciński, Skolik, Richter, klasyczną płytę Suity C. Bolling na gitarę klasyczną i tio jazzowe razem z gliwickim gitarzystą Andrzejem Tomalą, płytę ze śląskim hammondzistą Adamem Lomanią. Koncertowałw Kanadzie, Danii, Niemczech. Ma za sobą koncerty w Berlinie. Ostatnia płyta “Checkmate” była miło przyjęta przez publiczność w klubach jazzowych.

Od jesieni 2002 roku Trio występowało z wieloma wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej m.in. z Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, a także muzykami amerykańskimi: z saksofonistą Davidem Murrayem podczas ERY JAZZU w Krakowie i gitarzystą Karolem White’em.