Kinga Krajnik wystąpi w Filharmonii im.E. Swietłanowa w Kaliningradzie


Kinga Krajnik

Ukończyła studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Studia magisterskie skończyła z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Feliksa Widery. Obecnie studiuje w Konserwatorium Muzycznym im. Umberto Giordano w Foggi (Włochy).

Brała udział w Mega Widowiskach organizowanych przez Operę Wrocławską (Der Fliegende Holländer Richarda Wagnera oraz Noc z Carmen – Zarzuela Show). Wykonała partię Królowej Nocy z opery Czarodziejski Flet Wolfganga Amadeusza Mozarta w studenckim przedstawieniu na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu. Współpracowała z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, z którą wystąpiła w trzech Koncertach Noworocznych pod dyrekcją Czesława Grabowskiego oraz Gali Sylwestrowej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego. W roku 2018 wystąpiła w koncertach organizowanych w ramach Mythos Opera Festival w Fondi (Włochy).

zdjęcie

 

W 2017 i 2018 uczestniczyła w Letnim Festiwalu Muzycznym organizowanym przez Krynickie Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. W kwietniu 2019 roku zadebiutowała jako Violetta w operze La Traviata Giuseppe Verdiego w Teatro dell’Unione w Viterbo (Włochy). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich z prof. Gerhardem Kahrym (Austria), prof. Stefanią Donzelli (Włochy) oraz prof. Dominikusem Burghartem (Niemcy).