Arek Czernysz i VII Festiwal The Future of Jazz w Moskwie


Plakat

W dniach 8 – 10 listopada br. po raz siódmy w Moskwie odbył się 3 – dniowy festiwal „The Future of Jazz”. Jest to jeden z kilku festiwali w Rosji organizowanych przez Igora Butmana. Wyróżnia się tym, że prezentuje młodych, zdolnych muzyków jazzowych z całego świata.

 I właśnie w tym roku pierwszy raz w historii festiwalu wystąpił polski akordeonista Arek Czernysz. Oprócz niego udział wzięli Mark Levandovsky ( db) z Wielkiej Brytanii i  amerykanie Zachary Adleman (dr) i Cosimo Fabrizio (g). Obaj występowali z Jazz At Lincoln Center Orchestra Wyntona Marsalisa. Wirtuoz trąbki przedstawia  żartobliwie Cosimo Fabrizio, jako przyszłego prezydenta USA ( Cosimo studiuje marketing i stosunki międzynarodowe).

 Rosję reprezentowali Matvey Mikheev (sax), Vyacheslav Yavkin (voc) i  w uczący się w  Barklee College of Music pianista Nikolai Mishchenko, Dwa koncerty miały miejsce w klubie Igora Butmana na Tagance ( dawny Le Club) i jeden w sali Filharmonii Moskiewskiej im. P. Czajkowskiego. Każdy z muzyków miał okazję zaprezentować swoje dwie kompozycje. Arek  przedstawił dwa utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Breath.  Młodzi muzycy mieli także okazję zagrać na jednej scenie z Igorem Butmanem i jego  Moscow Jazz Orchestra.Arek+NikolayJazz klubfilharmonia-N.Mishchenko, C. Fabrizio, A.Czernysz, M.Levandovsky, M.Mikheev