Dwa portrety Anny German


Feldman
„Dwa portrety Anny German” taki tytuł nosi niecodzienny koncert, podczas którego śpiewem, słowem i muzyką dwa portrety Anny German odmalują polscy i rosyjscy artyści. To koncert, podczas którego słowa piosenek Anny German przeplatać się będą z wierszami Anny Achmatowej i Mariny Cvetajevej, odbędzie się 22 marca, na scenie Teatru Dramatycznego w Kaliningradzie.

Polska artystka Agnieszka Babicz wraz z zespołem Rama 111 oraz solistka Kaliningradzkiego Teatru Muzycznego Nadieżda Danczewa wraz z Orkiestrą Symfoniczną Soboru Katedralnego w Kaliningradzie, występującą pod batutą dyrygencką Arkadego Feldmana, wyczarują dwa portrety składające się na wizerunek niezwykłej artystki jaką była Anna German. Mozaikowy portret królowej polskiej sceny uzupełnią słowa samej Anny German i wspomnienia bliskich jej ludzi zebrane w książkach Marioli Pryzwan oraz strofy poezji Anny Achmatowej i Mariny Cwietajewej. Koncert poprowadzi Elena Romanowa, której ciepły głos na pewno wzbogaci doznania artystyczne publiczności.

Koncert jest wspólnym projektem Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie, Agencji BCD Records oraz Orkiestry Symfonicznej Soboru Katedralnego w Kaliningradzie.

Zapraszamy!IMG_20170322_214332_resized_20170323_021256524Агнешка Бабич

Fotografię udostępniła Agencja BCD Records